Smogorzówek. Sołtys Krystyna Przepiórka podsumowuje działalność sołectwa w kadencji 2010 – 2014.
Osiągnięcia:
Przez ostatnie cztery lata udało nam się w Smogorzówku wiele osiągnąć. Wymienię nasze sukcesy kolejno, z podziałem na lata, żeby nie pominąć żadnego z nich.
W 2011 roku fundusz sołecki przeznaczyliśmy na zakup okien i drzwi tarasowych do świetlicy. W ramach wolontariatu zamontowaliśmy w naszej wsi platformę na bocianie gniazdo. Dzięki wkładowi finansowemu mieszkańców udało nam się wykonać i zamontować plac zabaw, który następnie został ogrodzony i obsadzony krzewami ozdobnymi, podarowanymi przez pana Lisieckiego.
Kolejny rok, pomimo okrojonego funduszu sołeckiego, również można zaliczyć do bardzo udanych. Wspólnymi siłami zrobiliśmy remont kuchni i wycyklinowaliśmy podłogę w świetlicy. Od sponsora dostaliśmy stół do ping ponga, a z funduszu sołeckiego zakupiliśmy trampolinę.
W latach 2013 i 2014 z funduszu sołeckiego doposażyliśmy zaplecze kuchenne i zakupiliśmy nowy piec. Świetlica wzbogaciła się o drewniany taras. Nasz projekt „Z rodziną po zdrowie” dostał grant z programu „Działaj Lokalnie”. Za środki z grantu stworzyliśmy boisko do siatkówki i zakupiliśmy kije do nordic walking.
Dzięki napisaniu Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dotację na wymianę poszycia dachowego na świetlicy.
Cyklicznie organizujemy dla mieszkańców Dzień Dziecka, Dożynki i Mikołajki. Opracowaliśmy monografię Smogorzówka.
Niepowodzenia:
Osiągnęliśmy w tej kadencji wszystko co zamierzaliśmy. Jedyną rozpoczętą i jeszcze niezamkniętą sprawą jest dalszy los przygotowanego przez nas projektu „Plener malarski dla dzieci”. Zgłosiliśmy projekt do konkursu programu „Małe Inicjatywy” i jeszcze oczekujemy na wyniki. Jeżeli dostaniemy dotację to zrealizujemy w tym roku kolejny ciekawy temat.
Marzenie:
Spełnienie mojej wizji, dotyczącej Smogorzówka i jego mieszkańców. Widzę moją wieś zadbaną i ukwieconą. Mieszkańcy żyją w niej w zgodzie z otaczającą przyrodą, z szacunkiem do ludzi, tradycji oraz przodków. To wieś spokojna, w której można rozwijać wrażliwość artystyczną, talenty plastyczne i fotograficzne.
- reklama -